Přestup Remca donutil UCI k debatě o podepisování smluv
19. 12. 2025 13:30
V cyklistice jsme zvyklí, že závodníci se po oznámení přestupu do nového týmu i nadále musí oblékat do stejného dresu, jako se oblékali celou sezónu. Je ale správně, že na týmových soustředěních, které se konají v už v prosinci, nejsou závodníci barevně sladěni?
I když oznámení o přestupech často vychází už po Tour de France, závodníci musí ještě několik měsíců poté ctít barvy svého dosavadního týmu, kvůli podepsané smlouvě.
Ty se většinou podepisují od 1.1. do 31.12., ale podle belgického blogu chce UCI udělat změnu.
Není jasné kdy by to mělo začít v platit, ale na zasedání UCI bylo údajně projednáváno, že by se profesionální smlouvy podepisovaly už od 1.11.
Znamenalo by to, že už na soustředěních nebo teambuildingových akcích by cyklisté oblékali oblečení s novými sponzory.
Příkladem tohoto problému se uvádí Remco Evenepoel, který už před několika měsíci oznámil, že přestupuje do týmu Red Bull - BORA - hansgrohe, ale i tak ho ve Španělsku stále potkáte v dresu Quickstepu.
Mezi týmy je tato změna velmi vítaná. Usnadnilo by to práci se sponzory a fanoušci by měli větší přehled o novém složení týmů.
